wtorek, 5 kwietnia 2016

Haftowane dziecięce obrazkiObiecane obrazki do dziecięcego pokoju :) Dziś pokażę Wam jak je oprawić, aby pięknie pasowały do wymarzonego pokoiku.


Oczywiście najdłużej schodzi się z ich wyszyciem, ale mnogość i piękno wzorów oraz wizja efektu sprawiają, że staje się to przyjemne :) Warto mieć również wcześniej upatrzone ramki, aby do ich wielkości dopasować wzór i gęstość kanwy.Gdy wyszywanki gotowe, należy je dobrze uprasować.
Możemy teraz przygotować ramki. Warto pokusić się o ich przerobienie, tak aby jak najlepiej kolorystycznie pasowały do naszego zamysłu. Pokój, w którym będą wisiały moje obrazki, jest zielono-biały, więc postawiłam na błękitne dodatki, a więc i ramki przemalowałam na błękitny kolor. Rodzaj farby nie ma znaczenia... ja miałam akurat próbkę koloru z marketu.


Zostało oprawienie obrazków. Z tektury należy wyciąć prostokąty pasujące do wielkości ramki. Potrzebna będzie również igła i nitka. 


Na tekturkę od strony obrazka można nakleić białą kartkę aby szarość tektury nie prześwitywała przez kanwę.Wzór rozmieszczamy na środku tekturki. Tekturkę odwracamy na drugą stronę, resztki kanwy zawijamy do środka i przeszywając nitką naprzeciwległe końce kanwy naciągamy delikatnie obrazek. 

Naciągnięty na tekturkę obrazek tak oto się prezentuje.


Zostało tylko umieszczenie go w ramce pod szkłem.


   I jak Wam się podobają takie obrazki? Moje niedługo zawisną w pokoiku a wtedy pokaże je Wam w pełnej okazałości :)

4 komentarze:

  1. Bardzo fajne hafciki w rameczkach zagościły. Kupując rameczki ze szkłem, zwykle posiadają już plecki, więc dodatkowe wyposażanie je w kartonik nie jest potrzebne, ale świetnie pokazałaś, jak wykonać fachowo oprawę, gdy takich plecek nie ma w zestawie. Oczywiście są też inne sposoby na oprawienie hafciku, przy pomocy taśm dwustronnie klejących zamiast szycia igłą i nitką, ale zasada podobna. Teraz czekamy na odsłonę obrazków w pokoiku na ścianie, ciekawe jak będą się tam prezentowały.)

    OdpowiedzUsuń
  2. Całość świetnie wygląda. Jestem ciekawa jak będą prezentować się na ścianie :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. bardzo fajne :) i ciekawy masz patent na oprawę :)

    OdpowiedzUsuń