niedziela, 16 sierpnia 2015

Koszyczek na chleb i klej odif 505

Ostatnio ciągnie mnie do szycia, a że nie lubię fastrygowania i pilnowania, żeby nic się nie przesunęło, postanowiłam wypróbować tymczasowy klej firmy ODIF nr 505. Przy okazji pokażę Wam krok po kroku jak uszyć koszyczek na pieczywo.Będziemy potrzebować:
- 2 kawałki materiału o wymiarach 32 x 32 cm.
- takiej samej wielkości kawałek owaty/ociepliny
- klej ODIF 505 w sprayu
- nożyczki, centymetr, różowa nić

http://sklep.emb.com.pl/pl/tymczasowy-klej-do-tkanin-odif.html

 1. Na jeden z kawałków tkaniny (na jej lewą stronę) nanosimy tymczasowy klej ODIF 505 i przyklejamy naszą ocieplinę. Kleju wystarczy niewiele, bardzo dobrze skleja, jednocześnie można łatwo odkleić tkaniny od siebie jeśli coś źle nam się przykleiło i wymaga poprawki.


 2. Odwracamy nasz materiał z ociepliną i nanosimy klej z jego prawej strony. Tym razem klejem spryskujemy tylko brzegi materiału i przyklejamy do niego prawą stroną nasz drugi kawałek materiału.


3. Całość przeszywamy na maszynie zostawiając na środku jednego z boków otwór na wywinięcie. Klej bardzo ułatwił mi pracę, raz dwa i wszystko równiutko się przeszyło :) Nie trzeba bardzo się spieszyć, bo klej dobrze trzyma ponad godzinę, prawie całkowicie traci lepkość po około 2 godzinach i nie zostawia plam. Ma wiele zastosowań, myślę, że może być bardzo przydatny przy patchworkingu i przy przyszywaniu różnych aplikacji, kompozycji z kawałków materiałów.


4. Wywijamy nasz zszyty kwadrat na prawą stronę i ręcznie zszywamy dziurę. Ja jeszcze dodatkowo przeszyłam brzegi kwadratu na maszynie, żeby nasz koszyczek ładniej później wyglądał. Całość przeprasowujemy.


5. Następnie wybieramy która z tkanin będzie w środku koszyczka a która za zewnątrz. Łapiemy rogi i przeszywamy na maszynie 5 cm od brzegu. Nasz koszyczek jest gotowy.


6. Można jeszcze przyprasować rogi do środka oraz zaprasować boki koszyczka.


A oto i nasz gotowy koszyczek:


2 komentarze: