niedziela, 7 lutego 2016

Len + lawenda

I coś dla wielbicieli decoupage :) Ja wam się podoba takie połączenie?
Ciągnie mnie do różnych, malowanych robótek jak patrze na swoje poprzednie, ale póki co pozostał haft :)





Pamiątka ślubu

Ostatnio mój czas pochłania wyszywanie zamówionej pamiątki na ślub:

 
 
Szkoda, że ten haft jest taki czasochłonny, ale po mału widać efekty :)




sobota, 23 stycznia 2016

Taca ogrodnika

Witajcie,
 ze względu na swój odmienny stan musiałam troszeczkę odstawić na bok piękne aromaty bejc, farb i lakierów, a i igłę ciężej trzyma mi się w dłoniach, stąd moja rzadsza obecność na blogu, ale na pewno to nadrobię... choć czasu za pewne mi ubędzie, ale jeszcze mam nadzieję, że da się to jakoś pogodzić... oby nie była złudna :)

Tymczasem jeszcze kilka moich prac nie doczekało się publikacji i udało mi się coś dla Was wyszperać: to nieduża taca idealna dla miłośnika ogrodów i cudnych hortensji:





poniedziałek, 28 grudnia 2015

Wyniki wyzwania "Haft bulionowy"

Witajcie, jak się macie po Świętach? Przedświąteczny czas to taki zabiegany okres... że wypadłam z obiegu, ale z małym opóźnieniem chciałam ogłosić wyniki bulionowego wyzwania.

http://haftownia.blogspot.com/2015/09/haft-bulionowy-jesienne-wyzwanie.html


A więc zwyciężczynią wyzwania zostaje
 Monika!!!

 Myślę, że jej prace zachwyciły nie tylko mnie :) Serdecznie gratuluje. 
Z Moniką skontaktuję się przez facebooka, bo tam zamieściła swoje prace.

sobota, 28 listopada 2015

Lawendowe lato

Moja ukochana lawenda, jej zapach, zapach słońca.... oj naszło mnie na wspomnie lata :) Ja już tęsknię za ciepełkiem... A Wy? Też kochacie lato, z czym najpiękniej Wam się kojarzy? Jestem szalenie ciekawa :)


środa, 4 listopada 2015

Retro komplet - mała herbaciarka + serwetnik

Nadal zauroczona zielenią i klimatami retro :)



Kolorowe kredki - przybornik


Coś dla szkolnych pociech i ich artystycznego rozwoju :)

Sporo pracy kosztowało mnie to maleństwo. Do haftu użyłam płótna Panama o gęstości
 ok. 80 krzyżyków na 10 cm. W większości motyw wyhaftowałam półkrzyżykiem.

Jeśli jesteście ciekawi jak uszyć taki pojemnik, podrzucam linka, z którego sama korzystałam: POJEMNIK - KURS SZYCIA






niedziela, 18 października 2015

Dzisiaj trafiłam na blog Marzycielki, ma piękne prace w swojej kolekcji. Jest tyle cudownych blogów, że na prawdę trudno to ogarnąć ale na ten warto zajrzeć, szczególnie że przygotowała takie wspaniałości:

http://realizacjamarzen1.blogspot.com/2015/10/porzadne-porzadki-czyli-oddam-w-dobre.html

sobota, 17 października 2015

Lawendowy przyprawnik

Bardzo lubię robić pudełka na przyprawy, bo pięknie zdobią kuchnię i usprawniają pichcenie :) Tutaj wnętrze skrzyneczki zabejcowałam Lasurem Pentart w kolorze orzech, zewnętrzne ścianki pomalowałam na kremowy kolor i okleiłam motywami z serwetki. Dodałam troszkę zdobień przy użyciu szablonu.





niedziela, 11 października 2015

Delikatna zawieszka z różyczkami

Skromna, delikatna zawieszka :) Różyczki, żeby było je widać, nakleiłam przy pomocy kleju ODIF 201, który testowałam tu: DECOUPAGE NA CIEMNYM TLE

 



sobota, 10 października 2015

FotoGRA - pejzaż

Akurat zbierałam zdjęcia do wywołania i postanowiłam wziąć udział w wyzwaniu Art-Piaskownicy FotoGRA - Pejzaż jak z pocztówki. Jeśli można chciałam zgłosić poniższe pejzaże, a jeśli musi to być jedno zdjęcie to zgłaszam zdjęcie pierwsze.

A oto zdjęcia z moich podróży :)

 
 






 


http://art-piaskownica.blogspot.com/2015/09/fotogra-pejzaz-jak-z-pocztowki.html

niedziela, 4 października 2015

Bulionowa biedrona - pierścionek

Przypominam o konkursie z haftem bulionowym w roli głównej :) - banerek po prawej stronie na pasku bocznym. Ja się wkręciłam i powstają kolejne bulionowe prace :)

Nawet biedronkę da się zrobić:
 


sobota, 3 października 2015

W paryskim stylu - chustecznik

Szczerze powiedziawszy, ten chustecznik powstał przez przypadek.... chciałam sprawdzić jak to jest z barwieniem farbą akrylową pasty strukturalnej, jaki uzyskam kolor, jaką intensywność barwy i czy ładnie zwiąże i zastygnie... a skoro już namodziłam, to gdzieś musiałam tę pastę wykorzystać....

Ja użyłam pasty jak na zdjęciu, ale wszystkie a'la pasty strukturalne, do reliefów, kreatywne, można barwić farbą akrylową. Ja użyłam brązowej farby. Ładnie dało się ją połączyć z pastą, oczywiście farby nie dajemy zbyt wiele. Kolor uzyskuje się podobny jak przy mieszaniu z białą farbą, także jest on raczej przytłumiony, niezbyt intensywny, ale myślę, że to fajna opcja na jakieś dodatkowe efekty w pracy, a raczej mało wykorzystywana... może zainspiruję Was do działania :)

 Naniesioną pastę najlepiej zostawić na noc, aby dobrze wyschła, wtedy można ją nawet szlifować.
Pasta strukturalna 250 ml Viva Decor
Mój chustecznik prezentuje się tak:


Dodatkowo po wyschnięciu, suchym szczecinowym pędzlem z odrobiną białej farby, przetarłam moje wygibasy z pasty :) i dodałam napis z szablonu. Napis zrobiłam mieszając farbę białą z brązową, aby uzyskać podobny kolor do mojej barwionej pasty.

Z ciekawością czekam na Wasze komantarze!




niedziela, 27 września 2015

Zielona szkatułka z sikorkami

Długo nie mogłam przekonać się do zielonej bejcy... ale spróbowałam i coś czuję, że jeszcze nie raz po nią sięgnę :)

Zieleń uzyskałam Lasurem firmy Penart - kolor oliwkowy. Uzyskany kolor poprzecierałam suchym pędzlem z odrobiną czarnej farby.

 





piątek, 25 września 2015

Lawendowy chustecznik

Dzisiaj skromnie...ale za to lawendowo :) Nie wiem jak Wy ale ja uwielbiam lawendę... a mój niezawodny sposób na bezsenność to kilka kropelek olejku lawendowego na poduszkę. Olejek lawendowy jako jedyny jest na tyle bezpieczny że można stosować go bezpośrednio na skórę. A Wy w jakiej formie najbardziej lubicie lawendę? :)


środa, 23 września 2015

Haft bulionowy - jesienne wyzwanie :)


Wpadłam ostatnio na przepiękny rodzaj haftu - haft bulionowy. Haft mało znany, za dużo informacji i przykładów w sieci nie ma, ale postanowiłam go wypróbować, wydaje się łatwy, więc wpadł mi mały pomysł do głowy i chciałam zaprosić Was do zabawy :)

Jako że mamy dzisiaj pierwszy dzień jesieni, to może  ktoś razem ze mną podejmie jesienne wyzwanie i stworzy małe cudo wykorzystując haft bulionowy?

Wyzwanie trwa do końca jesieni tj do 21 grudnia, więc macie bardzo dużo czasu :)

Banerek wyzwania:



Nagrody...mam nadzieję, że zachęcą :) Oto one:



Aby wziąć udział w wyzwaniu należy:

1. W komentarzu zgłosić chęć udziału w wyzwaniu i podać link do postu ze zrobioną pracą. Zdjęcia waszych prac będę na bieżąco dołączać do posta.
2. Umieścić podlinkowany baner z wyzwaniem na pasku bocznym swojego bloga.
3. Dołączyć do grupy obserwatorów - nieobowiązkowe, ale będzie mi bardzo miło.
3. Można zgłosić maksymalnie 3 prace. Jeśli mieliście już do czynienia z haftem bulionowym, możecie zgłosić prace zrobione i opublikowane na swoich blogach już wcześniej.
4.  Do udziału w wyzwaniu zapraszam również osoby, które nie prowadzą bloga. Zgłosić swoją pracę można pod moim wyzwaniowym postem na facebooku w Haftowni ( https://www.facebook.com/haftownia )Wcześniej należy swoją prace opublikować na swoim facebooku umieszczając wyzwaniowy banerek i link do tego wyzwaniowego posta. Będzie super jeśli przy okazji polubicie mój fanpage ;)
4. Nagrodę wysyłam na terenie Polski.


A oto kursik haftu i garść inspiracji z sieci:

 


 

Mi udało się już wyczarować medalion :



     Z niecierpliwością czekam na Wasze prace !!!

Mamy już pierwsze prace zgłoszone przez Monikę na facebooku. Zobaczcie jakie śliczne:

     


Do zabawy dołączyły: Bożenka z pięknym serduszkiem:






i Danusia z prześlicznym medalionem: