sobota, 3 października 2015

W paryskim stylu - chustecznik

Szczerze powiedziawszy, ten chustecznik powstał przez przypadek.... chciałam sprawdzić jak to jest z barwieniem farbą akrylową pasty strukturalnej, jaki uzyskam kolor, jaką intensywność barwy i czy ładnie zwiąże i zastygnie... a skoro już namodziłam, to gdzieś musiałam tę pastę wykorzystać....

Ja użyłam pasty jak na zdjęciu, ale wszystkie a'la pasty strukturalne, do reliefów, kreatywne, można barwić farbą akrylową. Ja użyłam brązowej farby. Ładnie dało się ją połączyć z pastą, oczywiście farby nie dajemy zbyt wiele. Kolor uzyskuje się podobny jak przy mieszaniu z białą farbą, także jest on raczej przytłumiony, niezbyt intensywny, ale myślę, że to fajna opcja na jakieś dodatkowe efekty w pracy, a raczej mało wykorzystywana... może zainspiruję Was do działania :)

 Naniesioną pastę najlepiej zostawić na noc, aby dobrze wyschła, wtedy można ją nawet szlifować.
Pasta strukturalna 250 ml Viva Decor
Mój chustecznik prezentuje się tak:


Dodatkowo po wyschnięciu, suchym szczecinowym pędzlem z odrobiną białej farby, przetarłam moje wygibasy z pasty :) i dodałam napis z szablonu. Napis zrobiłam mieszając farbę białą z brązową, aby uzyskać podobny kolor do mojej barwionej pasty.

Z ciekawością czekam na Wasze komantarze!
2 komentarze:

  1. Świetny efekt! To nie jest moja ulubiona pasta, ale wiedziałam, że do takich zastosowań idealna.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję Joasiu :) Miło, że zaglądasz :)

      Usuń